Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem

Parę słów o tym dlaczego warto wiedzieć gdzie się idzie?


Każdy z nas wybiera się kiedyś w podróż. Cel jest różny: potrzeba odpoczynku, chęć uwolnienia się od własnego miejsca, ciekawość jak jest tam dokąd jadę. Chcemy dobrze wykorzystać czas i dowiedzieć się czegoś o świecie i o sobie samym.


Aby poznać nowe miejsce zaczynamy planować, przygotowywać się do działania. Warto wiedzieć co mamy na trasie szlaku turystycznego, jaki przekaz niesie ścieżka edukacyjna, na który punkt widokowy trzeba wejść. Tylko wtedy  uda nam się dostrzec wartości ukryte w przyrodzie, architekturze, w człowieku. Bez takiego podejścia nie odkryjemy zbyt wiele, a to co najistotniejsze pozostanie nadal nieznane. Nawet tego nie zobaczymy.


Dobrym rozwiązaniem jest zasięgnąć informacji prosto ze źródła, tzn. od kogoś wykwalifikowanego, kto pochodzi z tego miejsca, żyje tym światem.

Z całą pewnością warto skorzystać z licencjonowanych przewodników turystycznych i dobrej informacji turystycznej.